24h support

ZADZWOŃ: +48 502 308 801

24h support

ZADZWOŃ: +48 502 308 801

Automatyka, stanowiska pomiarowe, naprawa, serwis

Naprawa i serwis – posiadamy wykwalifikowany zespół specjalizujący się w naprawie wszelkiego rodzaju urządzeń z zakresu automatyki przemysłowej. Dzięki temu każdemu Klientowi jesteśmy w stanie zagwarantować diagnostykę oraz szybką naprawę usterki – średni czas oczekiwania wynosi do 3 dni! Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać usługę w trybie ekspres.

Posiadamy w ofercie:

 • Systemy PLC
 • Silniki i enkodery
 • HMI

Stanowiska pomiarowe – wykonujemy również instalacje automatyki i sterowania w stanowiskach pomiarowych służących do legalizacji wodomierzy i ciepłomierzy zarówno wodą zimną jak i gorącą.

Pomiar na stanowisku wykonywany jest zgodnie z wymogami metrologicznymi zawartymi w załączniku do zarządzenia nr I Prezesa Głównego Urzędu Miar z dnia 05.01.1996.r. w sprawie wprowadzenia instrukcji, sprawdzania liczników do wody (wodomierzy). Dz.U. Miar i Probiernictwa nr 3/96 poz. 10.

Stanowisko…

 • Szeregowe stanowiska do legalizacji wodomierzy w zakresie średnic DN 15 do DN 200 służą do sprawdzania wodomierzy metodą objętościową lub wagową z zatrzymanym/ruchomym startem i stopem, posiadają oprogramowanie sterujące wszystkimi funkcjami stanowiska pomiarowego.

Stanowisko kompaktowe…?

 • Stanowisko może być zasilane z indywidualnie zaprojektowanego obiegu zamkniętego wody lub sieci wodociągowej. Stanowiska o średnicy maksymalnej DN 32 mogą być zaprojektowane z własnym zbiornikiem wody (zamknięty obieg wody), są to tzw. stanowiska kompaktowe, Stanowiska od średnicy DN 40 muszą być zasilane z zewnętrznego zbiornika lub sieci wodociągowej.

Sterowanie pracą na stanowisku odbywa się automatycznie za pomocą najnowocześniejszego typu mikroprocesorowego sterownika PLC oraz zarządzającej stanowiskiem aplikacji. Sterownik PLC służy do pomiaru czasu przepływu dla wyznaczonego średniego strumienia objętości w czasie sprawdzania wodomierza, realizuje funkcję sterowania zaworami z napędem pneumatycznym i sterowaniem elektrycznym odcinającym szereg sprawdzanych wodomierzy tak by pomiar odbywał się w zaprogramowanym wcześniej czasie, sterowaniem urządzeniem przerzutowym (w stanowiskach z ruchomym startem stopem), pomiarem temperatury wody na odcinku pomiarowym, monitorowaniem strat ciśnienia na odcinku pomiarowym oraz odczytem impulsów pomiarowych ze sprawdzanych przyrządów pomiarowych. Do wykonania instalacji stanowiska wykorzystujemy tylko i wyłącznie sprawdzone rozwiązania z dziedziny automatyki (software i hardware).

…ale ale czy jeszcze czegoś brakuje?

Nie jest niezbędne ale bardzo ułatwia i przyspiesza pracę. Dopełnieniem każdego stanowiska jest autorskie oprogramowanie wspomagające rejestrację zapisek z przeprowadzonej legalizacji i wykonanych ekspertyz. Program do rejestracji zapisek. Dedykowane oprogramowanie służy do generowania na podstawie danych z przeprowadzonego pomiaru protokołu legalizacji lub ekspertyzy sprawdzanego urządzenia pomiarowego (wodomierza, przepływomierza lub przetwornika przepływu) .

Zobacz szczegółowe dane oprogramowania

W czym możemy pomóc?

  Jak możemy Ci dzisiaj pomóc?

  Szukasz innego rozwiązania? Masz nietypowy problem? Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli stworzyć idealne rozwiązanie dla Ciebie!

  ZADZWOŃ TERAZ: +48 502 308 801