24h support

Zadzwoń: + 48 502 308 801

24h support

Zadzwoń: + 48 502 308 801

Odzyskiwanie danych

Z jakich nośników odzyskujemy?

 • Dyski twarde HDD, SSD, SHDD – odzyskujemy dane ze wszystkich rodzajów dysków twardych.
 • Tablety – zajmujemy się odzyskiwaniem danych z urządzeń typu tablet wszystkich marek. Niezależnie czy danych utraconych na skutek wykasowania nadpisania innymi, czy utraconymi wskutek uszkodzenia fizycznego. Odzyskujemy zdjęcia, SMS, kontakty.
 • Karty SD – odzyskamy dane z uszkodzonych kart SD, które bardzo często zawierają bezcenne dla Ciebie informacje lub… wspomnienia z ważnych chwil w życiu Twoim, Twoich bliskich! Możesz przyjść do nas z taką uszkodzoną kartą SD, a my odzyskamy z niej dane!
 • Pendrive’y – spokojnie! Uszkodzony nośnik typu pendrive da się naprawić! Odzyskamy dla Ciebie dane, które na nim posiadasz, a Twoja praca nie pójdzie na marne! Dostarcz nam nośnik do , a my powiemy Ci ile danych z niego odzyskamy.

Czy wszystkie dane da się odzyskać?

Nie ma możliwości odzyskania danych jeśli zostały one nadpisane przez nowe dane. Co to oznacza? Jeśli przykładowo rok temu skasowaliśmy dane z naszego nośnika i przez ten czas korzystaliśmy z urządzenia i zapisywaliśmy na nim nowe dane, część lub w najgorszym wypadku całość danych mogła zostać nadpisana. Jest to proces losowy, o którym decyduje kontroler urządzenia, więc przed diagnozą nie można ustalić czy wszystkie dane zostały nadpisane, czy tylko ich część, a może wcale. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze przeprowadzenie diagnozy, dzięki której będziemy wiedzieli, czy uda się uratować dane.

Nie można również uratować danych z urządzeń, w których uszkodzona jest sama pamięć urządzenia.

Niewiarygodne ale…
30 proc. przypadków, w których nie można odzyskać danych z dysku twardego komputera spowodowanych jest prostymi błędami użytkowników w momencie utraty danych – wynika z analiz firmy Kroll Ontrack.
Oto te kilka przypadków*…

 • Użytkownik komputera w momencie utraty danych usuwa pozostałe dane i formatuje dysk twardy, a następnie przegrywa na niego dane z kopii zapasowej utworzonej przed utratą informacji. Zwykle po wykonaniu tej operacji okazuje się, że kopii danych nie można odczytać lub dane są już nieaktualne. Ponieważ nośnik wcześniej został wyczyszczony, a w miejsce utraconych danych zostały zapisane informacje z archiwum prawdopodobieństwo odzyskania oryginalnych danych znacznie maleje. Żeby uniknąć tego błędu użytkownicy komputerów powinni regularnie archiwizować dane i testować swoje kopie zapasowe poprzez próby skopiowania ich na inny nośnik
 • W sytuacji kiedy awarii ulega dysk twardy część użytkowników kupuje identyczny model dysku i stara się wymienić części, które ich zdaniem uległy awarii. Ponieważ części zepsutego nośnika zawierają informacje charakterystyczne tylko dla tego nośnika, ich prosta wymiana – dopóki nie zostaną odpowiednio zaprogramowane żeby „porozumieć się” z dyskiem – nie powoduje odzyskania dostępu do danych zapisanych na nośniku. W przypadku mechanicznej awarii dysku twardego najlepiej powierzyć go opiece specjalistów.
 • Kiedy dysk twardy nie wydaje dźwięków potwierdzających jego działanie część użytkowników wyciąga wniosek, że przyczyną musi być zablokowanie głowicy dysku twardego. Osoby te wymontowują dysk z komputera i potrząsając nim lub uderzając starają się „odblokować” głowicę. Zatrzymanie pracy dysku twardego może być jednak spowodowane różnymi przyczynami. Uderzanie dysku lub potrząsanie nim nie naprawi nośnika. Może natomiast spowodować porysowanie talerzy dysku przez głowicę co z kolei może prowadzić do bezpowrotnej utraty danych.
 • Kiedy dysk twardy nie wydaje dźwięków potwierdzających jego działanie część użytkowników wyciąga wniosek, że przyczyną musi być zablokowanie głowicy dysku twardego. Osoby te wymontowują dysk z komputera i potrząsając nim lub uderzając starają się „odblokować” głowicę. Zatrzymanie pracy dysku twardego może być jednak spowodowane różnymi przyczynami. Uderzanie dysku lub potrząsanie nim nie naprawi nośnika. Może natomiast spowodować porysowanie talerzy dysku przez głowicę co z kolei może prowadzić do bezpowrotnej utraty danych.
 • Użytkownik uruchamia defragmentator dysku w celu naprawy domniemanej awarii systemu operacyjnego. Jeśli powodem awarii jest fizyczne uszkodzenie dysku to uruchomienie tego typu narzędzia systemowego powoduje dalsze uszkodzenie nośnika, a w konsekwencji minimalizuje szansę odzyskania danych. W sytuacji mechanicznego uszkodzenia dysku najlepiej zapytać o poradę ekspertów.

*źródło http://di.com.pl

Jak wygląda proces odtwarzania danych?

1.DIAGNOZA

Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji przygotujemy dla ciebie ofertę z wyceną.

2. WYNIKI

Dostajesz wyniki diagnozy, od Ciebie zależy czy dostaniesz szczegóły mailem czy przez telefon.

3. AKCEPTACJA

Czekamy na Twoją akceptację. Możesz zrezygnować w każdym momencie.

4. ODZYSKUJEMY

Odzyskujemy dane, które następnie otrzymujesz na wybranym nośniku.

Czy wiesz, że…

Jeśli prowadzisz firmę, przetwarzasz dane – masz obowiązek usunąć ważne dane firmowe, dane klientów, poufne raporty, dane finansowe, maile? Nie możesz pozwolić na to, by tego typu informacje trafiły w ręce niepowołanych osób, więc zwykłe usunięcie danych nie wystarczy.

Usuwanie programowe
Polega na nadpisaniu sektorów pamięci na nośniku danych sekwencją znaków według specjalnego algorytmu. Taki nośnik może być nadal użytkowany.

Demagnetyzacja
Polega na usunięciu danych za pomocą impulsu elektromagnetycznego, sprawiając, że bezpowrotnie zostaje utracona zdolność do przechowywania danych w pamięci nośnika. Taki nośnik nie nadaje się już do użytku.

Jeśli nie wiesz jak usunąć skutecznie dane my Ci w tym pomożemy! Zleć nam usługę usuwania danych!

W czym możemy pomóc?

  Jak możemy Ci dzisiaj pomóc?

  Szukasz innego rozwiązania? Masz nietypowy problem? Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli stworzyć idealne rozwiązanie dla Ciebie!

  ZADZWOŃ TERAZ: +48 502 308 801